Blog

CESTA BOJOVNÍKA - RITUÁL A INICIACE V DOSPÍVÁNÍ CHLAPCE

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Září 2016 12:34 Napsal uživatel Administrator Středa, 31 Srpen 2016 10:04

Rád bych všechny zájemce pozval na zcela nový seminář o výchově kluků. Připravil jsem ho dohromady s kamarádem Václavem Vondalem a je určen pro všechny rodiče a jejich chlapce. Seminář jsme vymýšleli tak, aby obsahoval všechny důležité prvky, které jsou při výchově chlapců důležité. Během dvoudeního programu si bude moci každý rodič se svým synem, vyzkoušet různé situace, které jsou z hlediska výchovy budoucích mužů důležité. Těšit se můžete na akční program se společnými aktivitami, jak v přírodě tak v interiérech příjemného prostředí Krajiny duše. Program vám úplně prozradit nemůžeme, ale bude tam trochu teorie, společné hry k vzájemnému poznání, vyzkoušíme vaše dovednosti a improvizaci a bude to taky trochu dobrodružné, protože to k iniciaci a přechodovému rituálu patří. Když budete chtít vědět víc, tak mi prosím napište nebo jednoduše zavolejte. Těšíme se s Václavem na vás. 

CESTA_BOJOVNIKA_oprava

 

MISE STATEČNÝCH - AKCE PRO MLADÉ KLUKY A HOLKY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Květen 2016 10:44 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 26 Květen 2016 10:30

Tentokrát přidávám úplně jiný příspěvek. Máte doma kluka nebo holku? Chcete jim ukázat něco zajímavého? Kamarádí váš kluk s nějakými dalšími kluky nebo holkami ? Jestli ano, ukažte mu tento plakát, může si vyzkoušet něco opravdu na vlastní kůži :-). Tohle nebude žádná virtuální realita, ale opravdová mise, kde se bude muset ukázat, co v každém je. Kdybyste chtěli více podrobností, určitě mně můžete napsat nebo zavolat, ale věřím, že podstatné informace najdete na webových stránkách MISE. Neváhejte a přihlašte se!

DOMASOV_plakatmen

 

PŘEDNÁŠKA O MUŽÍCH A CHLAPCÍCH

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2016 21:31 Napsal uživatel Administrator Pátek, 06 Květen 2016 20:57

Srdečně vás zvu na přednášku svoji přednášku o mužích a chlapcích a jejich postavení v současné společnosti. Přednáška je určena jak mužům tak ženám. Bližší informace najdete v přiloženém letáčku.

PRED_KVET

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=1185900422

   

NÁVOD PRO MUŽE V NESNÁZÍCH

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Pátek, 06 Květen 2016 16:02

Jelikož se o problematiku mužů v naší společnosti zajímám čím dál víc. Neodolám zde umístit text, na který jsem nedávno narazil. Je od Jana Bílého (kterého mám osobně moc rád) a věřím, že pro mnoho mužů může být dobrým návodem jak se vyrovnat s obrížemi, které nás někdy potkají.

1. Nalézt disciplínu a řád

Ačkoliv to zní paradoxně, je právě v dobách chaosu a plynutí důležité, zachovávat jistou disciplínu. Pravidelný spánek, jídlo a především optimálně nejméně jedna hodina denně věnovaná meditaci (nebo jinému duchovnímu cvičení) nás muže ukotvuje v našem „zdravém“ mužském principu víc než cokoliv jiného.

 

2. Neutíkat

Zoufalí muži často utíkají do alkoholu, tabáku, marihuany (případně tvrdších drog), sexu, informací (internet!), výkonu (sport, práce...) nebo jednoduše jen „pryč“. Zoufalí muži utíkají od žen (a dětí). Zoufalí muži utíkají ve chvíli, kdy by jim prospělo, se zastavit. Zastavení bolí víc než útěk. Ale zatímco útěk rapidně (a celkem překvapivě) snižuje šanci na změnu, zastavení ji zvyšuje.

 

3. Nepít

Alkohol je zkratka k Bohu a Duchu. Zároveň působí jako narkotikum. Bolesti se jen tak nezbavíme a zkratky nefungují. Pokud používáš alkohol jako způsob, jak uhasit onen „spalující oheň“ v sobě, přestaň pít a už se alkoholu ani nedotkni. Pravý bojovník raději zemře detox-bolestí, než aby svůj život vzdal ještě před koncem.

 

4. Uctít tátu

Naši mužští předci jsou ti jediní, kteří nám mohou pomoci, když se nám nedostává sil. Podívej se detailně na všechny tvé „ale“, na ten skrytý odpor vůči tátovi. Nebo na tvé zbožnění táty. Obé není uctění. Věta zní: Milý táto, tys byl takový, jakýs byl a já tě tak beru. Ani já nejsem dokonalý.

 

5. Uzavřít mír s  prázdnem

Konzum, hromadění věcí kolem sebe, naparování se a chvástání tím, co „máme“ slouží k tomu, abychom nebyli konfrontování s prázdnotou. Vnitřní prázdnotu, která nás ve společnosti, zaměřené na výkon a hojnost děsí, překrýváme vnějším plněním. Prázdnota je ale vždy zde, je ji jen potřeba objevit, přijmout, uznat. Vnitřní prázdno není nepřítel, je to průvodce k naší esenci. A tak může pomoci, udělat čas od času kolem sebe prázdno. Vnější prázdnota nám pak může pomoci vyrovnat se s vnitřní prázdnotou – do doby, než objevíme to, co je důležité.

 

6. Jít do přírody

Příroda je Velká Matka – z ní jsme vzešli a do ní se po smrti navrátíme. Ne náhodou putuje moudrý americký terapeut a kouč Bill Plotkin (doporučuji česky vydanou knihu: Soulcraft-Síla duše, Maitrea, 2011) se svými „rozsypanými“ klienty dny a týdny skrze divočinu. Buď v přírodě přes noc, dny, lépe ještě celý týden. Hory jsou pro nás muže skvělé. Les je náboženství vlků a mužů.

 

7. Uznat toho v sobě, koho odmítáš

Ta tvoje část, která se vzteká, která je agresivní a zlá, nedostatečná a nedokonalá, zbabělá, ta, která „nevyhovuje“ – i tato část patří k tobě. Pochop, že vnější agrese je pouze projekce tvé zloby na tuto vlastní „temnou část“, uznej ji a přijmi ji do svého srdce. Patří k tobě a má svoje místo. Nesnaž se být hodný, správný, dobrý. Teprve přijetí vlastní agrese, zloby a nesnášenlivosti dává muži sílu, která mu možní nemuset být agresivní směrem do okolí.

 

8. Začít s rituály

Seznam se s rituály pro muže. Dělej někde častěji a sám oheň. Modli se, i když to neumíš, nevěříš nebo ti to připadá trapné. Modli se k Bohu nebo k Bohyni, k Heliu-Ra- Slunci, k Luně, ke větru, ke skalám a stromům, ke Královně Máb a Velikému Manitou, mluv s mraky, hvězdami či divou zvěří.

 

9. Scházet se s podobnými muži

Když kolem tebe není žádný mužský kruh, začni s ním sám. Mužský kruh je jednoduchý: Každý, kdo si vezme slovo (talking stick nebo řečnický kámen), vypráví o tom, co se mu děje. Ostatní naslouchají, nekomentují a neradí. Uprostřed leží meč – pokud se mluvící ztratí v mlze, začne „fabulovat“, blábolit nebo bavit ostatní, někdo z kruhu povytáhne meč. Je to přátelské a silné upozornění: Ztratil jsem tě. Necítím tě. Vrať se k substanci! Když sdílející skončí, meč se zase zasune. Smí se delší dobu mlčet i reagovat na to, co řekl někdo jiný, ale vždy jen, vzal-li si muž slovo.

 

10. Nebát se

Jak to říká Deida a Castaneda/Don Juan: Bojovník ví, že už je mrtev. Nemá tedy z ničeho strach. Především nemá strach z toho, že neobstojí, nebojí se pádu, dna, odsouzení, nemá strach, že se bude bát. A není hrdý na to, že obstál. Prostě jde dál po cestách, které mají srdce a dělá, co dělat musí. Krom svého srdce není nikomu ničím povinován.

Originál a Janovy stránky jsou zde 

http://janbily.blogspot.cz/2012/12/deset-rad-pro-muze-v-krizi.html

 

7 NÁVYKŮ VŮDČÍCH OSOBNOSTÍ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2016 20:52 Napsal uživatel Administrator Pátek, 06 Květen 2016 15:38

Musím se přiznat, že knihy s podobným názvem přijímám dopředu již s kritickým pohledem. Tato kniha mně byla doporučena, takže jsem překonal prvotní nedůvěru a do knihy se začetl. Musím konstattovat, že určitě za přečtení stojí a jsem rád, že jsem se k ní dostal. Pro ilustraci krátký úryvek.

Chci-li opravdu situaci zlepšit, mohu pracovat na tom jediném, co je v mé moci - na sobě. Mohu se přestat snažit přizpůsobit svou ženu svým představám a začít se zabývat svými nedostatky. Mohu se zaměřit na to, abych byl dobrým manželem, zdorejem nepodmíněné lásky a oporou. Možná, že moje žena pocítí sílu proaktivního příkladu a bude reagovat stejně. Ať už se tak stane nebo ne, to nejlepší, co mohu pro nápravu vlastní situace udělat, je pracovat na sobě, zabývat se vlastním bytím.

Existuje mnoho způsobů jak pracovat na svém okruhu působnosti - být lepším posluchačem, být milujícím partnerem v manželství, být lepším studentem, být ochotnějším ke spolupráci a odddanějším zaměstnancem. Někdy je tou nejproaktivnější věcí, jakou můžeme udělat být prostě šťastný, prostě se jen příjemně usmívat. Štěstí stejně jako neštěstěstí je proaktivní volba. Existují věci, jako například počasí, které nikdy nebudou v našem okruhu působnosti. Ale jako proaktivní lidé můžeme nosit své fyzikální nebo společenské počasí v sobě. Můžeme být šťastni a smířit se s věcmi, které v současné době nemůžeme ovládnout a zaměřit zatím své úsilí na věci, které ovládnout můžeme.

7NAV